لیفت پلک بالا

بلفاروپلاستی

یا لیفت پلک بالا نام روش درمانی است که طبق آن پلک بالا که حالت شلی و افتادگی پیدا کرده است را ترمیم نموده و سفت میکنیم. این کار با دو روش کلی انجام  میشود . روش جراحی  و روشهای غیر جراحی

 

در روش های غیر جراحی سعی بر این است که بدون عوارض جانبی و با استفاده از خاصیت ترمیم و تجدید کلاژن سازی بدن اقدام به بازسازی و ترمیم لایه های پوستی نموده و قوام و استحکام پوست پلک بالا به حالت نرمال قبل بازگردد.اگر پوست بدن را به مثال کش تشبیه نماییم خاصیت الاستیسیته و کشسانی پوست در سنین 25 الی 30 سالگی در اوج کیفیت و استحکام است . به مرور زمان که کش تحت تاثیر فشار ناشی ازکشیدگی و گرما  قرارگرفته و حالت شل و آویزان پیدا میکند پوست بدن هم تحت تاثیر جاذبه زمین قرار گرفته و آرام آرام حالت شل شدگی و افتادگی پیدا میکند .

 

دو راه کار کلی وجود دارد . اول اینکه از سنین جوانی با استفاده از روشهای پیشگیرانه مانع از تسریع  روند پیری و شل شدگی پوست پلک بالابشویم  که این راهکار حالت پیشگیری دارد  و در مرحله بعد اینکه پوست شل شده را سفت کنیم و نگذاریم به وضعیت بحرانی تر برسد برای این کار استفاده از لیزر های فوق پیشرفته و ایمین توصیه میشود .

 

نکته مهم اینست که در نواحی پشت پلک بالا باید از دستگاههای ایمین و مجوز دار استفاده بشود که باعث آسیب به چشم و بینایی  مراجعه کننده نشود . نکته بسیار مهم دیگر اینست که باید با آرامش و احتیاط مسیر لیفت پلک بالا را انجام بدهیم . که عارضه دار نشود .

با لیزر فوق پیشرفته فوتونا متوسط طی سه الی پنج جلسه به فواصل 14 الی 30 روزه درمان انجام میشود و کاملا سرپایی است . بعد از هر جلسه درمانی مراجعه کننده میتواند به زندگی و کار عادی خود برگردد و نیاز به بستری یا ماندگاری چند روزه در منزل ندارد .

 

درمان کامل ایمن و بدون درد است و اثرات درمانی معمولا طی جلسات دوم به بعد ملموس و قابل مشاهده است. نکته مهم اینجاست که افراد جوان هم میتوانند به عنوان پیشگیری از این روش استفاده کنند و بصورت یک الی دو سال در میان یک جلسه انجام داده و نگذارند بافت پلک بالا شل و افتاده شود  .

لیفت پلک بالا